ଜାରିହେଲା S.O.P : ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କର ହେବ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ବିଧାନସଭାର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ପୂର୍ବରୁ କରୋନା ରୋକିବା ଓ ସତର୍କତାମୂଳକ ପଦକ୍ଷେପ ଭାବରେ ବିସ୍ତୃତ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡ ଅପରେଟିଂ ପ୍ରଣାଳୀ (ଏସଓପି) ଜାରି କରାଯାଇଛି।

ଏସଓପି ଅନୁଯାୟୀ, ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ (ପିଏସଓ) ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କ ସହିତ ଆରଟି- ପିସିଆର ପରୀକ୍ଷା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ଦ୍ୱାରା ବିଧାନସଭା ପରିସରର ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଶିବିରରେ କରାଯିବ। ରାଜ୍ୟ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ଏସଓପି ଅନୁଯାୟୀ, ସମସ୍ତ ବିଧାୟକଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଆସନ୍ତା ୧୫ ଓ ୧୬ ତାରିଖରେ ସକାଳ ସାଢେ ୮ଟାରୁ ସାଢେ ୧ଟା ଏବଂ  ଅପରାହ୍ନ ୩ ରୁ ୫ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ  । ଓଡିଶା ବିଧାନସଭାର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଫେବୃଆରୀ ୧୭ରେ ସକାଳ ସାଢେ ୮ଟାରୁ ସାଢେ ୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ ।

ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଏବଂ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ବିଭାଗର ପ୍ରକାଶନ ଅନୁଯାୟୀ, ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରୁ ମାର୍ଚ୍ଚ ୪ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ବିଧାନସଭାର ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ ପରେ ବିଧାନସଭାର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କର ପିଏସଓ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭରମାନଙ୍କ ଆରଟି- ପିସିଆର ପରୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ଏସଓପି ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି କୌଣସି ସଦସ୍ୟ ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ଅସହଜ ଅନୁଭବ କରନ୍ତି, ସେମାନେ ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ଯାଇପାରନ୍ତି । ଅଧିବେଶନ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ସଦସ୍ୟମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଦିନ ଫେସ୍ ସିଲ୍ଡ, ମାସ୍କ, ସାନିଟାଇଜର, ହ୍ୟାଣ୍ଡ ଗ୍ଲୋଭସ୍ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button