ପ୍ରକାଶିତ ହେଲା ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଫଳାଫଳ : ଅଭିନାଭ ଶର୍ମା ଟପ୍ପର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ବୋର୍ଡ (MPBSE) ବୋର୍ଡ ଶନିବାର (ଜୁଲାଇ 4) ରେ MPBSE ଶ୍ରେଣୀ ଦଶମ ଫଳାଫଳ 2020 ଘୋଷଣା କରିଛି। ଚଳିତ ବର୍ଷ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ 10 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ।

ସମୁଦାୟ 62.84% ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ପାସ୍ ମାର୍କ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ଚଳିତ ବର୍ଷ ପାସ୍ ପ୍ରତିଶତରେ ରେକର୍ଡ ହୋଇଥିବା 1.52% ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି। 2019 ରେ, ପ୍ରାୟ 61.32% ଛାତ୍ର ପାସ୍ ମାର୍କ ପାଇଥିଲେ।

ଅଭିନାଭ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ 14 ଜଣ ଛାତ୍ର ମଧ୍ୟ ପୂର୍ଣ୍ଣ ମାର୍କ ପାଇଥିଲେ। ସେମାନେ ହେଲେ ଲକ୍ଷ୍ମୀଦ, ପ୍ରିୟଙ୍କା ରଘୁଭାନ୍ସି, ପୱନ ଭରଗବ, ଚାଟୁର କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ, ହରିୟମ ପାଟିଦାର, ରଜନନ୍ଦିନୀ ସାକ୍ସେନା, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ସିଂ ଶେଖୱାଟ, ହର୍ଷ ପ୍ରତାପ ସିଙ୍ଗ, କବିତା ଲୋଡି, ମୁସ୍କାନ ମାଲଭିଆ ଦେବନାଶି ରାଧୁଭାନସୀ, କର୍ଣ୍ଣାଟକ 100% ସାଂସଦ ବୋର୍ଡ ଦଶମ ଫଳାଫଳ 2020

  ୨୦୦୦ରୁ ଅଧିକ ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଁ ଓପିଏସ୍‌ସି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ ବିଜ୍ଞପ୍ତି

ସାଂସଦ ବୋର୍ଡ ଶ୍ରେଣୀ ଦଶମ ଫଳାଫଳରେ ସୋନମ ପଟେଲ ଏବଂ ସାନ୍ଧ୍ୟା ଠାକୁର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି, ସେମାନେ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀରେ 99.75% ମାର୍କ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ମୋଟ 22 ଜଣ ଛାତ୍ର 99.67% ସ୍କୋର କରି ତୃତୀୟ ମାନ୍ୟତା ପାଇଛନ୍ତି। ଝିଅମାନେ ମଧ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ପୁଅମାନଙ୍କ ତୁଳନାରେ ଅଧିକ ଅଛନ୍ତି । ବାଳିକାମାନଙ୍କ ପାସ୍ ପ୍ରତିଶତ 65.87% ଥିବାବେଳେ ପୁଅମାନଙ୍କ ପାସ୍ ପ୍ରତିଶତ 60.09% ରହିଛି |

ମତାମତ ଦିଅନ୍ତୁ ।