କ୍ଲିନ୍ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଦାଖଲ କଲା ୧,୪୦୦ କୋଟିର ଆଇପିଓ କାଗଜପତ୍ର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରାସାୟନିକ ଉତ୍ପାଦକ କ୍ଲିନ ସାଇନ୍ସ ଆଣ୍ଡ ଟେକ୍ନାଲୋଜି ୧,୪୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାର ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସର୍ବସାଧାରଣ ଅଫର (ଆଇପିଓ) ଭରିବା ପାଇଁ ପୁଞ୍ଜି ବଜାର ନିୟନ୍ତ୍ରକ ସେବିଙ୍କ ନିକଟରେ ପ୍ରାଥମିକ କାଗଜପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛି। ରେଡ୍ ହେରିଙ୍ଗ୍ ପ୍ରୋସପେକ୍ଟସ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଆଇପିଓ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରୋତ୍ସାହକ ଓ ଅନ୍ୟ ଅଂଶୀଦାରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱରା ଏକ ଅଫର ସେଲ (ଓଏଫଏସ) ଅଟେ। ଯେଉଁମାନେ ଓଏଫଏସରେ ସେୟାର ପ୍ରଦାନ କରୁଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅନନ୍ତରୂପ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ସେବା, ଅଶୋକ ରାମନାରାୟଣ ବୁବ, କୃଷ୍ଣକୁମାର ରାମନାରାୟଣ ବୁବ, ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଅଶୋକ ସିକ୍‌ଚି ଓ ପାର୍ଥ ଅଶୋକ ମହେଶ୍ୱରୀ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ।

କ୍ଲିନ୍ ସାଇନ୍ସ ଟେକ୍ନୋଲୋଜି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ଭାବରେ ଗୁରୁତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଶେଷ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଯେପରିକି କାର୍ଯ୍ୟଦକ୍ଷତା ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ, ଫାର୍ମାସ୍ୟୁଟିକାଲ୍ ମଧ୍ୟସ୍ଥି ଓ ଏଫଏମସିଜି ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ଉତ୍ପାଦନ କରେ। ଏହାର ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ଉତ୍ପାଦନଦ୍ୱାରା ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ସ୍ତରର ସାମଗ୍ରୀ, ଇନହିବିଟର, କିମ୍ବା ଉପଯୋଗୀ ଭାବରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ। କମ୍ପାନୀ ଏକ ପ୍ରତିଷ୍ଠିତ ବଜାର ସ୍ଥିତି ଓ ପ୍ରମୁଖ ବିଶେଷତ୍ୱ ରାସାୟନିକ ଦ୍ରବ୍ୟ, ସୁ-ବିବିଧ ଗ୍ରାହକ ଓ ଉତ୍ପାଦଗୁଡିକର ପ୍ରୟୋଗ ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟତଃ ଶିଳ୍ପ ଉତ୍ପାଦନ ଅତ୍ୟାବଶ୍ୟକ ସାମଗ୍ରୀ ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା ଯାହା କୋଭିଡ-୧୯ ମହାମାରୀର ପ୍ରଭାବକୁ ସୀମିତ କରିଥାଏ। ପୁଣେ ଭିତ୍ତିକ କମ୍ପାନୀର ଗ୍ରାହକମାନେ ଭାରତରେ ଉତ୍ପାଦକ ଓ ବିତରକ ତଥା ଚାଇନା, ୟୁରୋପ, ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକା, ତାଇୱାନ, କୋରିଆ ଏବଂ ଜାପାନ ସମେତ ଅନ୍ୟ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବଜାରକୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରନ୍ତି।

କମ୍ପାନୀର ଆୟର ପ୍ରାୟ ଦୁଇ ତୃତୀୟାଂଶ ରପ୍ତାନିରୁ ଆସିଥାଏ ଆକ୍ସି କ୍ୟାପିଟାଲ୍‌, ଜେଏମ୍ ଫାଇନାନ୍ସିଆଲ୍ ଏବଂ କୋଟାକ୍ ମହିନ୍ଦ୍ରା କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ଆଇପିଓରେ ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ବ୍ୟାଙ୍କର୍ ଭାବେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। କମ୍ପାନୀର ଇକ୍ୱିଟି ସେୟାରଗୁଡିକ ନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ଏବଂ ବମ୍ବେ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button