ସାବଧାନ ! କୋଭିଡ ଟୀକା ନାଁରେ ନିଶା ଔଷଧ ଦେଉଛନ୍ତି ଲୁଟେରା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ନକଲି କୋଭିଡ ଟୀକା ଟକ୍କର ଦେଇ ୮୦ ଗ୍ରାମ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଚୋରି କରିଥିବା ଜଣେ ନର୍ସଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି। ରଚାକୋଣ୍ଡା ପୋଲିସ କମିଶନରଙ୍କ ମେରପେଟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ସୀମା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲଳିତ ନଗରରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଛି।

ରବିବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ନର୍ସ ଅନୁଶାଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଅଭିଯୋଗ ପାଇବାର କିଛି ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଗିରଫ କରିଛି । ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ କେ ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ କସ୍ତୁରୀ ଶନିବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ଯେ ନର୍ସ ସେମାନଙ୍କୁ ନକଲି କୋଭିଡ ଦେଇଥିଲେ । ଘରୋଇ କଲେଜରେ ସହାୟକ ନର୍ସ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ପଢୁଥିବା ଏବଂ ପୂର୍ବରୁ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କ ଘର ନିକଟରେ ଭଡାଟିଆ ଥିବା ଅନୁଶା ସେମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଟିକା ଡୋଜର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇ ଦମ୍ପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ସେମାନେ ଏହାକୁ ନେବାକୁ ରାଜି ହେଲେ, ସେ ଶନିବାର ଦିନ ୩ଟା ସମୟରେ ସେମାନଙ୍କ ଘରକୁ ଆସି ଲକ୍ଷ୍ମଣ ଏବଂ କସ୍ତୁରୀଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଡୋଜ୍ ଦେଇଥିଲେ  ।

ଟୀକା ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଆମକୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଅଳ୍ପ କିଛି ସମୟ ପରେ ନିଦ ଆସିଯିବ । ସମାନ ପରିସ୍ଥିତି ହୋଇଥିଲା ପରେ କ’ଣ ଘଟିଲା ଆମେ ଜାଣିନାହୁଁ କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଆମେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଉଠିଲୁ, ସେତେବେଳେ ଘରୁ ସବୁଜିନିଷ ଲୁଟ ହୋଇଥିବା ପତ୍ନୀ କସ୍ତୁରୀ କହିଛନ୍ତି  । ଘରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ମଙ୍ଗଳସୂତ୍ର, ସୁନା ମୁଦି, କାନଫୁଲ ଇତ୍ୟାଦି ନଥିବା ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲେ  । ତେଣୁ ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ମେରପେଟ ପୋଲିସ ଷ୍ଟେସନ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରି ଅନୁଶାକୁ ଗିରଫ କରିବା ସହିତ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଥିଲା।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button