ମିସ୍‌ଡ କଲ୍‌ରେ ମିଳିବ ୨୦ ଲକ୍ଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଯଦି ଆପଣ ମଧ୍ୟ  କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଜରୁରୀକାଳୀନ ପରିସ୍ଥିତି ପାଇଁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଋଣ ନେବାକୁ ଇଛା କରୁଛନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ଖୁସି ଖବର । ଦେଶର ବୃହତ୍ତମ ବ୍ୟାଙ୍କ ଷ୍ଟେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ଏସବିଆଇ) ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ସୁବିଧା ଆଣିଛି । SBI କେବଳ ଗୋଟିଏ ମିସ୍ କଲ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଋଣ (Personal loan)ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ବ୍ୟାଙ୍କ ଏହାର ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ଆକାଉଣ୍ଟରେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

ଏସବିଆଇର ଟୁଇଟ୍ ଅନୁଯାୟୀ, ଏସବିଆଇର ଏକ୍‌ସପ୍ରେସ କ୍ରେଡିଟ ପର୍ସନାଲ ଲୋନ ସର୍ବିସ୍‌ରେ ତୁରନ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଋଣ ଉପଲବ୍‌ଧ ହେଉଛି । ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମିସ୍ କଲ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ତା’ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶୀଘ୍ର ଅନୁମୋଦନ ସହିତ ଋଣ ଦେବ । ଏହି ଋଣର ସୁଧ ମଧ୍ୟ ସର୍ବନିମ୍ନ ୯.୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଟେ ।

ଏହି ଯୋଜନାରେ ଏସବିଆଇ ୨୫ ହଜାରରୁ ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଋଣ ପ୍ରଦାନ କରୁଛି । ଏଥିସହ ୫ ରୁ ୨୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଓଭରଡ୍ରାଫ୍ଟ ସେବା ମଧ୍ୟ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଉଛି । ଏହା କୌଣସି ଗ୍ୟାରେଣ୍ଟର୍ କିମ୍ବା ସିକ୍ୟୁରିଟି ଆବଶ୍ୟକ କରେ ନାହିଁ ।

– SBI ରେ ତୁମର ଦରମା ଖାତା ରହିବା ଜରୁରୀ

– ଆପଣଙ୍କର ମାସିକ ଦରମା ୧୫୦୦୦ ଟଙ୍କା କିମ୍ବା ଅଧିକ ହେବା ଉଚିତ୍

– EMI / NMI ଅନୁପାତ ୫୦ ପ୍ରତିଶତରୁ କମ୍

– ଏସବିଆଇ ଦରମା ଆକାଉଣ୍ଟଧାରୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ / ରାଜ୍ୟ / ଅର୍ଧ ସରକାରୀ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ PSU, ହିତାଧିକାରୀ ରାଜ୍ୟ PSU କିମ୍ବା ମନୋନୀତ କର୍ପୋରେଟର ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ନିୟୋଜିତ ହେବା ଦରକାର ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button