ଜୁଆ ଖେଳି ବିଜେପି କର୍ମୀ ସହ ୮ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଜୁଆର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ଅଭିଯୋଗରେ ସୁରଟ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସ୍କୁଲ ବୋର୍ଡର ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଜଣେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଆଠ ଜଣଙ୍କୁ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସୁରଟର ମୋଟା ଭାରାଚା ଅଞ୍ଚଳରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। କାପୋଡାରା ଅଞ୍ଚଳର ମଙ୍ଗଲଦୀପ ସୋସାଇଟିର ବାସିନ୍ଦା ରାଜେଶ ଭିକ୍-ଆଡିଆ ଦଳର ୱାର୍ଡ ନଂର ପୂର୍ବତନ ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଥିଲେ। 4. ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ 67,000 ଟଙ୍କା ମଧ୍ୟ ଜବତ କରିଛି।

ଏକ ଟିପ୍ ଅଫ୍ କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଆମ୍ରୋଲି ପୋଲିସ୍ ଷ୍ଟେସନର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମୋଟା ଭାରାଚା ଅଞ୍ଚଳର ଭରିନ୍ଦଭାନ୍ ସୋସାଇଟିର ଏକ ଘରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ ଯେଉଁଠାରେ ବାହାରେ ଅନେକ ବାଇକ୍ ଏବଂ କାର୍ ପାର୍କିଂ କରାଯାଇଥିଲା। ଘର ଭିତରେ ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଲା ଯେ ଜୁଆ ଖେଳ ଚାଲିଛି ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ସଂହିତା ଧାରା ଅନୁଯାୟୀ ବୁକ୍ ହୋଇଥିବା ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ଆମ୍ରୋଲି ପୋଲିସ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଆର.ପି ସୋଲାନ୍କି କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ରାଜେଶ ଭିକାଡିଆଙ୍କ ସମେତ ଜୁଆ ଖେଳରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୯ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି 67,000 ଟଙ୍କା ଜବତ କରିଛୁ। ଅଧିକ ଅନୁସନ୍ଧାନ ଚାଲିଛି। ” ଜୁନ୍ 25 ରେ ସୁରଟ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସ୍କୁଲ ବୋର୍ଡର 12 ଟି ଆସନ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ନିର୍ବାଚିତ 11 ଜଣ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ 10 ଜଣ ବିଜେପିର ଏବଂ ଜଣେ ଆମ୍ ଆଦମୀ ପାର୍ଟି (AAP) ର ଥିଲେ। ଭିକିଆ ଏକ ସ୍ୱାଧୀନ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଜେପି ସମର୍ଥନରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସୁରଟ ନଗର ବିଜେପି ସଭାପତି ନିରଂଜନ ଜାନଜମେରା ଗିରଫ ସମ୍ପର୍କରେ କୌଣସି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ସୁରଟ ଏଏପି ସଭାପତି ମହେନ୍ଦ୍ର ନାଭାଦିଆ କହିଛନ୍ତି, “ଆମେ ମ୍ୟୁନିସିପାଲିଟି ସ୍କୁଲ ବୋର୍ଡ ସଦସ୍ୟ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରିବୁ। ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ମଦ ପାର୍ଟିର ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜୁଆ ଖେଳ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ”

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button