ASO ପାଇଁ ବାହାରିଲା ବିଜ୍ଞପ୍ତି : କେମିତି କରିବେ ଆବେଦନ ?

ଭୁବନେଶ୍ଵର : ନିଯୁକ୍ତି ଆଶାୟୀଙ୍କ ପାଇଁ ଖୁସି ଖବର। ଏଏସ୍‌ଓ (Assistant Section Officer) ନେଇ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ବିଜ୍ଞପ୍ତି। ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଗ୍ରୁପ୍‌ ବିରେ ମୋଟ୍ ୨୦୨ଟି ପୋଷ୍ଟ ପାଇଁ ଏହି ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। orissahighcourt.nic.in. ରେ ଏହି ନୋଟିସ୍‌ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ମାସିକ ଦରମା Rs 35,400 – 1,12,400 ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଆବେଦନ କରିବାର ଶେଷ ତାରିଖ ୨୦୨୧ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୦ ରହିଛି। ଆବେଦନକାରୀଙ୍କ ପାଇଁ ବୟସ ସୀମା ୨୧ରୁ ୩୨ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରହିଛି। ଆବେଦନ କରିବା ପାଇଁ ଶିକ୍ଷାଗତ ଯୋଗ୍ୟତା ସ୍ନାତକ(BA) ରହିଛି। ତେବେ ଆବେଦନକାରୀ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷା ଜାଣିଥିବା ଜରୁରୀ।

  1. ପ୍ରଥମେ, ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟର ୱେବସାଇଟ୍ (www.orissahighcourt.nic.in) ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆପଣ ନିଯୁକ୍ତି କର୍ଣ୍ଣର ଆଇକନ୍ ପାଇପାରିବେ ଏବଂ ତା’ପରେ ଅନଲାଇନ୍ ଆବେଦନ ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  1. ପରବର୍ତ୍ତୀ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନଙ୍କୁ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ପ read ିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅଧିକ ଆବେଦନ କରିବାକୁ ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  2. ପ୍ରଦର୍ଶିତ ପରି ଆପଣଙ୍କୁ ସୁରକ୍ଷା କୋଡ୍ ରେ ଚାବି ଦେବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ ଅଗ୍ରଗତି କରିବାକୁ ଆଗକୁ କ୍ଲିକ୍ କରନ୍ତୁ |
  3. ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ବିବରଣୀ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ପୂରଣ କରିବାକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ଆଗକୁ ବ to ିବା ପାଇଁ (ତାରକା) ଚିହ୍ନ ସହିତ କ୍ଷେତ୍ରଗୁଡିକ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଛି ବୋଲି ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ | ତା’ପରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପଦକ୍ଷେପକୁ ଆଗକୁ ବ .ନ୍ତୁ |
  4. ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ବିବରଣୀଗୁଡିକ ପୂରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ଡକ୍ୟୁମେଣ୍ଟ୍ ଅପଲୋଡ୍ କରନ୍ତୁ |
  5. ଶେଷରେ, ଯଦି ଡେବିଟ୍ କାର୍ଡ / କ୍ରେଡିଟ୍ କାର୍ଡ / ନେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍ ସିଷ୍ଟମ୍ ଦ୍ୱାରା ଫିସ୍ ହୁଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ଅନଲାଇନ୍ ଦେବାକୁ ପଡିବ |
  6. ଦାଖଲ କରିବା ସମୟରେ, ଆପଣ ଏକ ସ୍ୱୀକୃତି ନମ୍ବର ପାଇବେ | ଦୟାକରି ଏହାର ଏକ ଟିପ୍ପଣୀ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରନ୍ତୁ କାରଣ ଏହା ଆପଣଙ୍କୁ ଆପଣଙ୍କର ଆବେଦନ ସ୍ଥିତି ଜାଣିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ |
  7. ସ୍ୱୀକୃତି ନମ୍ବର ଏବଂ ଜନ୍ମ ତାରିଖ ଦେଇ ହୋମ ପେଜରେ ଡାଉନଲୋଡ୍ ଟ୍ୟାବରୁ ଆପଣଙ୍କର ଆବେଦନ ଫର୍ମରୁ ଏକ ପ୍ରିଣ୍ଟ ବାହାର କରନ୍ତୁ |

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button